Kadra

Piotr Zwierzchlewski

Piotr Zwierzchlewski - dyrektor

1 września 2014 założył pierwszą w Gorzowie Szkołę Podstawową Montessori, jest jej dyrektorem i menadżerem.
Prowadzi Przedszkole Niepubliczne Dziecięcy Raj.

Prezes  Stowarzyszenia Edukacyjnego „RAZEM”  w latach  2009 - 2015 r

Od 1 grudnia 2014 niezależny Radny Miasta Gorzowa.

Przez wiele lat pracował na różnych stanowiskach jako informatyk - jako specjalista w „Słowiance”, jako właściciel firmy komputerowej, jako kierownik serwisu w firmie Prosystem Systemy Komputerowe oraz 1998 r. technik radiowy w Radiu Gorzów - PLUS.

Pierwszy zdobyty zawód z czasem przerodził się w hobby, jak naprawa i renowacja aut, wszelkie prace przy samochodzie i jazda w terenie.
Interesuje go społeczeństwo, w którym żyje, a dla relaksu muzyka, sport (rower, surfing, sporty zimowe ) i majsterkowanie.

Danuta Turłaj - zastępca dyrektora do spraw pedagogicznych

Nauczyciel dyplomowany z 30 letnim doświadczeniem pedagogicznym jako nauczyciel, pedagog terapeuta, doradca metodyczny i dyrektor. Absolwentka Studium Nauczycielskiego w Gorzowie Wlkp. - kierunek wychowanie przedszkolne oraz Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze - kierunek pedagogika opiekuńczo-terapeutyczna. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu pedagogiki przedszkolnej i zarządzania oświatą oraz kursy kwalifikacyjne z oligofrenopedagogiki, terapii pedagogicznej i sztuki.

Liczne kursy doskonalące były inspiracją do realizacji innowacyjnych rozwiązań pedagogicznych w gorzowskich przedszkolach i środowisku lokalnym.

Za swoje osiągnięcia w pracy zawodowej wielokrotnie nagradzana przez Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta oraz Dyrektora.

W swojej pracy nauczyciela i dyrektora kieruje się słowami Marii Montessori „Postawa nauczyciela musi zawsze wynikać z miłości. Dziecku zawsze należne jest pierwsze miejsce”, „Kochać dziecko to służyć mu jak to tylko możliwe”.

Danuta Turłaj
Magalena Kochmańska

Magdalena Kochmańska - nauczyciel grupy białej

Absolwentka studiów magisterskich Uniwersytetu Szcecińskiego na kierunku pedagogika opiekuńczo- wychowawcza, oraz studiów licencjackich o specjalizacji nauczycielskiej na kierunku pedagogika opiekuńczo wychowawcza z pedagogiką wczesnoszkolną.

Jestem osobą energiczną, lubiącą wyzwania. Praca z dziećmi daje mi ogromną satysfakcję i jest spełnieniem moich marzeń. Z pedagogiką Marii Montessori spotkałam się na studiach i wówczas nie zdawałam sobie sprawy, że będzie miała ona , aż tak pozytywny wpływ na moje życie zawodowe, ale i prywatne. Uwielbiam czytać książki i  aktywnie spędzać czas. Marzę o posiadaniu gromadki buldogów francuskich.

Jacek Gigoła - szachy

Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, Wydziału Matematyczno-Fizycznego, na kierunku matematyka oraz studiów podyplomowych na Politechnice Szczecińskiej, na Wydziale Techniki Morskiej, na kierunku informatyka. Nauczyciel z kilkunastoletnim stażem, pracujący z uczniami w różnych grupach wiekowych.

O sobie: Od zawsze pociągało mnie i pochłaniało to, co da się badać, analizować – stąd moja pasja do nauk ścisłych, łamigłówek, gier logicznych. Uważam, że w dziedzinach tych ważniejsza od rzemiosła i techniki jest wnikliwość, refleksja i zauważanie piękna zaskakujących idei. Szachy są dla mnie przede wszystkim nauką, sztuką, zabawą i okazją do wspólnego spędzania czasu ze znajomymi, ale nie brak we mnie też wojownika, który się ujawnia w czasie rozgrywek.

Lubię pracę z dziećmi, bo chociaż bywa trudna i wyczerpująca, a z pewnością jest bardzo odpowiedzialna, to często przynosi wiele satysfakcji. Zwłaszcza w takich momentach, gdy udaje się pokazać dziecku, jak ma sobie poradzić z trudnością, która stanęła na drodze i wydaje się taka wielka. I wtedy my, dorośli, możemy ich wesprzeć, dodać otuchy, podpowiedzieć. Po to, by dziecko wyszło ze szkoły nie tylko mądrzejsze, ale i szczęśliwsze.

Jacek.Gigola
Natalia Michalska

Natalia Michalska - nauczyciel grupy pomarańczowej

Absolwentka filologii polskiej ze specjalizacją pedagogika opiekuńczo-wychowawcza. Ukończyłam studia podyplomowe z zakresu pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej z terapią pedagogiczną.

Jestem osobą ambitną, pracowitą oraz wesołą. Uważam, że uśmiech światłością jest duszy i nawet najtwardsze serce poruszy. Lubię tańczyć i słuchać muzyki oraz czytać książki i podróżować. Najchętniej spędzam czas w towarzystwie przyjaciół i znajomych.

Praca z dziećmi daje mi ogromną satysfakcję, dzięki czemu pragnę się ciągle rozwijać i podnosić własne kwalifikacje, aby z roku na rok stawać się coraz lepszym nauczycielem, wychowawcą.

Dorota Bartkowiak - nauczyciel grupy pomarańczowej

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gorzowie Wielkopolskim o specjalizacji nauczycielskiej na kierunku pedagogika wczesnoszkolna z pedagogiką przedszkolną oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku pedagogika; edukacja elementarna i terapia pedagogiczna.

Moje doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam pracując w żłobku. Praca z dziećmi sprawia mi dużą przyjemność i bardzo ją lubię. Najbardziej cieszy mnie to, że mogę przekazać swoją wiedzę dzieciom i patrzeć jak one pochłaniają ją. Pracując z dziećmi można również zaobserwować jak one dorastają, jak kształtują swoje umiejętności i charakter. Sprawia mi to dużą satysfakcję.

Należę do osób cierpliwych, energicznych, otwartych oraz zaangażowanych w swoją pracę.

Dorota Bartkowiak
Agnieszka Świtała

Agnieszka Świtała - nauczyciel grupy niebieskiej

Absolwentka studiów magisterskich Uniwersytetu Szczecińskiego - Wydział Humanistyczny, kierunek: pedagogika, specjalność: pedagogika pracy socjalnej i resocjalizacyjna oraz studiów podyplomowych z zakresu edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej ukończonych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej Im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.

Jako studentka pedagogiki działałam jako wolontariuszka w akcji „Cała Polska czyta dzieciom” - prowadziłam akcje czytania dzieciom, zbierałam książki, prowadziłam akcje czytania w różnych placówkach.

Przez wiele lat pracowałam jako wychowawca w placówce opiekuńczo-wychowawczej, w której nabyłam doświadczenia w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Jestem osobą cierpliwą oraz pozytywnie nastawioną do życia. Lubię pracę z najmłodszymi, która daje mi wiele radości. Postaram aby czas spędzony w przedszkolu był dla dzieci „podróżą przez Świat Wiedzy...”

Maria Montessori powiedziała, że „największą oznaką sukcesu dla nauczyciela … jest bycie zdolnym, by powiedzieć: Te dzieci pracują jak gdybym nie istniała”. „Postawa nauczyciela musi zawsze wynikać z miłości. Dziecku należne jest pierwsze miejsce, a nauczyciel idzie za nim i wspiera je”.

Ewelina Thel - nauczyciel grupy białej

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gorzowie Wlkp. na kierunku pedagogika wczesnoszkolna ze specjalnością dodatkową pedagogiką przedszkolną.

Praca z dziećmi odkąd pamiętam była moim marzeniem. "Daje mi ona ogromną satysfakcję oraz mnóstwo radości. Wspaniale jest móc obserwować dziecko, patrzeć jak z roku na rok rozwija się oraz nabywa nowe umiejętności. Jestem osobą cierpliwą, wyrozumiałą oraz zawsze chętną do pomocy innym. W wolnym czasie oddaje się swoim pasjom jakimi są: muzyka, czytanie książek oraz sport."

ewelina T
Marta Fiedkiewicz

Marta Fiedkiewicz - nauczyciel grupy żółtej

Absolwentka studiów licencjackich Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej Im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim o specjalizacji nauczycielskiej, na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z promocją zdrowia.

Aktualnie studentka Uniwersytetu Szczecińskiego, studia magisterskie na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna, profil praktyczny.

Jestem osobą uśmiechniętą, otwartą i lubiącą pracę z dziećmi. Praca w przedszkolu jest dla mnie spełnieniem i drogą rozwoju. Bardzo dużą radość i satysfakcję daje mi możliwość uczestniczenia w kształtowaniu umiejętności, postaw i charakterów dzieci.

Prywatnie uwielbiam muzykę, taniec oraz książki.

Dorota Dębska - pomoc nauczyciela - grupa żółta

Już kiedy byłam małą dziewczynką marzyłam o pracy w przedszkolu. Praca z dziećmi sprawia mi wiele radości. Z Przedszkolem DZIECIĘCY RAJ jestem związana od 3 lat. W swoją pracę wkładam całe serce, ponieważ wiem, że nie mogłam wybrać lepiej i chciałabym to robić jak najdłużej. "KIEDY ŚMIEJE SIĘ DZIECKO ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT".
Dorota Dębska
Iwona Janowicz

Iwona Janowicz - nauczyciel grupy czerwonej

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gorzowie Wlkp. o specjalizacji nauczycielskiej, na kierunku pedagogika wczesnoszkolna z pedagogiką przedszkolną oraz Uniwersytetu Szczecińskiego na kierunku pedagogika opiekuńcza z resocjalizacją. Obecna praca jest moim debiutem w odkrywaniu bogactwa dziecięcego świata.

Dzieci dostarczają mi energii i wywołują uśmiech na mojej twarzy. Wiem, że nie tylko my jako nauczyciele przekazujemy wiedzę każdemu dziecku, ale podążając za myślą P. Coelho również uczymy się od dzieci: "Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił - tego, czego pragnie."

Mam pozytywne podejście do życia. Jestem osobą pogodną i zawsze pełną chęci do pracy. Czas wolny lubię spędzać z przyjaciółmi, poznając ciekawe miejsca, lubię czytać i oglądać interesujące filmy.

Agnieszka Majtyka - nauczyciel grupy czerwonej

LAbsolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gorzowie o specjalizacji nauczycielskiej na kierunku 

pedagogika wczesnoszkolna z pedagogiką przedszkolną oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku pedagogika resocjalizacyjna. 

Zawód nauczyciela wybrałam z zamiłowania do dzieci, które codziennie dostarczają  mi dużo pozytywnej energii i satysfakcji. W tutejszej placówce jest to mój debiut zawodowy, który już okazał się jak najbardziej trafnym wyborem. 

Jestem osobą cierpliwą, uśmiechniętą i otwartą w stosunku do innych osób.

Swój czas wolny spędzam na spotkaniach z przyjaciółmi, czytaniu książek, oglądaniu filmów, ponadto interesuję się czarnym sportem (żużel) już od wielu lat.

esque eget imperdiet urna.
Agnieszkam Majtyka zdjęcie 1
Katarzyna Lalik

Katarzyna Lalik-Zygo - nauczyciel j. angielskiego

Absolwentka PWSZ, kierunek: lingwistyka stosowana (ze specjalizacją: język angielski z językiem rosyjskim) oraz Uniwersytetu Szczecińskiego. Obecnie podnosi kwalifikację kontynuując naukę na kierunku: pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna.

Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując przez dziewięć lat jako lektor języka angielskiego w przedszkolach na terenie Gorzowa Wlkp. i okolic, a także w różnego typu publicznych i niepublicznych placówkach oświatowych.

O sobie: Praca z dziećmi jest moją pasją, podobnie jak języki obce. Cieszę się, że w mojej pracy mam szansę połączyć je obie. Staram się „zarazić” dzieci moją fascynacją językiem angielskim. Chciałabym, aby stał się on dla nich „kluczem” otwierającym „drzwi” całego świata.

Katarzyna Perska - pomoc nauczyciela grupy białej

Jestem osobą kochającą dzieci, mam do nich dużo cierpliwości a praca z nimi daje mi spełnienie. Sama jestem mamą przedszkolaka i wiem jaki trud trzeba włożyć w wychowanie. Dobro i bezpieczeństwo dzieci jest dla mnie najważniejsze. Charakteryzują mnie uczciwość oraz lojalność wobec innych. Prywatnie jestem mamą i żoną. Lubię aktywnie spędzać czas z rodziną oraz podróżować.

Katarzyna Perska
kulisch

Joanna Kulisch - nauczyciel wychowania fizycznego

Jestem nauczycielem wychowania fizycznego. Ukończyłam Akademie Wychowania Fizycznego im.Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu z filią w Gorzowie Wielkopolskim. Ukończyłam kierunek studiów wychowanie fizyczne w specjalności nauczycielskiej z odnowa biologiczną. W trakcie dwu poziomowych studiów nabyłam umiejętności z zakresu prowadzenia zajęć korekcyjnych, instruktora nauki pływania, instruktora odnowy biologicznej, ratownika WOPR. Moja pasją jest praca z dziećmi. Do tej pory pracowałam jako instruktor pływania w CRS Słowianka. Prywatnie jestem mamą dwóch wspaniałych dziewczynek. Sportowo uwielbiam pływanie, jazdę na rowerze i spacery . Motto dla Was drodzy uczniowie: ,, W zdrowym ciele zdrowy duch, ćwicz na w-f-ie będziesz Zuch"

Arleta Skora

W Pierwszej Szkole Podstawowej Montessori w Gorzowie Wielkopolskim i Przedszkolu Niepublicznym "Dziecięcy Raj" zajmuję się administracją i finansami. Jestem związana ze Stowarzyszeniem Edukacyjnym "RAZEM" od początku jego istnienia; obecnie pełnię w nim funkcję Skarbnika.

Pedagogika Marii Montessori pojawiła się w moim życiu w odpowiedzi na pytania związane z wychowaniem własnych dzieci. Staram się czerpać z niej, dbając o własną Rodzinę która jest centrum mojego Wszechświata.

Arleta Skora
Jolanta Kępka

Jolanta Kępka

                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

Anna Woźniak - pomoc nauczyciela grupy czerwonej

W Przedszkolu Niepublicznym „Dziecięcy Raj” jestem zatrudniona jako pomoc nauczyciela. Bardzo lubię pracę z małymi dziećmi. Daje mi ona dużą satysfakcję. Najlepsze w niej jest to, że dzieci odwdzięczają się swoją radością i zaufaniem. W życiu prywatnym lubię spędzać czas ze swoją rodziną i przyjaciółmi. W wolnym czasie uwielbiam poznawać nowe miejsca.

awozniak
mkrolicka

Monika Królicka - pomoc nauczyciela grupy pomarańczowej

Pracę w Przedszkolu Niepublicznym Dziecięcy Raj rozpoczęłam w styczniu 2018 roku. Zatrudniona jestem jako pomoc nauczyciela. Praca z dziećmi jest dla mnie dużą satysfakcją oraz sprawia ,że każdy dzień jest inny. Jestem osobą radosną, chętną do pomocy i współpracy. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą dziesięciolatka. W wolnych chwilach lubię spędzać aktywnie czas na działce dbając o swoje rośliny.

Joanna Jałoszyńska - asystent nauczyciela grupy żółtej

Aktualnie studentka Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim o specjalizacji nauczycielskiej, na kierunku pedagogika wczesnoszkolna z pedagogiką przedszkolną. Ze Stowarzyszeniem Edukacyjnym "Razem" jestem związana od prawie roku. Czerpię niesamowitą satysfakcję pracując razem z dziećmi, a największą nagrodą jest dla mnie uśmiech dziecka. Jestem osobą, która z pasją i z wielkim zaangażowaniem oddaje się swojej pracy. Aby być bardziej skuteczną i pomocną dzieciom, cały czas podnoszę swoje kwalifikacje. Prywatnie uwielbiam muzykować, czytać książki, tworzyć filmy i podróżować po świecie.

jjaloszynska
jmajkrzak

Jolanta Majkrzak - pomoc nauczyciela grupy niebieskiej

W Przedszkolu Niepublicznym „Dziecięcy Raj” jestem zatrudniona od maja 2018 r. Pracuję jako pomoc nauczyciela. Opieka nad dziećmi i praca z nimi sprawia mi dużo radości. Na co dzień jestem osobą pogodną, spokojną oraz pomocną.