Kadra

Piotr Zwierzchlewski

Piotr Zwierzchlewski - dyrektor

1 września 2014 założył pierwszą w Gorzowie Szkołę Podstawową Montessori, jest jej dyrektorem i menadżerem.
Prowadzi Przedszkole Niepubliczne Dziecięcy Raj.

Prezes  Stowarzyszenia Edukacyjnego „RAZEM”  w latach  2009 - 2015 r

Od 1 grudnia 2014 niezależny Radny Miasta Gorzowa.

Przez wiele lat pracował na różnych stanowiskach jako informatyk - jako specjalista w „Słowiance”, jako właściciel firmy komputerowej, jako kierownik serwisu w firmie Prosystem Systemy Komputerowe oraz 1998 r. technik radiowy w Radiu Gorzów - PLUS.

Pierwszy zdobyty zawód z czasem przerodził się w hobby, jak naprawa i renowacja aut, wszelkie prace przy samochodzie i jazda w terenie.
Interesuje go społeczeństwo, w którym żyje, a dla relaksu muzyka, sport (rower, surfing, sporty zimowe ) i majsterkowanie.

 

Danuta Turłaj - zastępca dyrektora do spraw pedagogicznych

Nauczyciel dyplomowany z 30 letnim doświadczeniem pedagogicznym jako nauczyciel, pedagog terapeuta, doradca metodyczny i dyrektor. Absolwentka Studium Nauczycielskiego w Gorzowie Wlkp. - kierunek wychowanie przedszkolne oraz Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze - kierunek pedagogika opiekuńczo-terapeutyczna. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu pedagogiki przedszkolnej i zarządzania oświatą oraz kursy kwalifikacyjne z oligofrenopedagogiki, terapii pedagogicznej i sztuki.

Liczne kursy doskonalące były inspiracją do realizacji innowacyjnych rozwiązań pedagogicznych w gorzowskich przedszkolach i środowisku lokalnym.

Za swoje osiągnięcia w pracy zawodowej wielokrotnie nagradzana przez Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta oraz Dyrektora.

W swojej pracy nauczyciela i dyrektora kieruje się słowami Marii Montessori „Postawa nauczyciela musi zawsze wynikać z miłości. Dziecku zawsze należne jest pierwsze miejsce”, „Kochać dziecko to służyć mu jak to tylko możliwe”.

Danuta Turłaj
Paulina Urbaniak

Paulina Urbaniak - nauczyciel grupy niebieskiej - zerówka

Aktualnie studentka Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna.

Zawsze chciałam pracować z dziećmi, dlatego też zawód nauczyciela daje mi wiele satysfakcji i pozytywnej energii.

Jestem osobą otwartą, pogodną oraz radosną.

Prywatnie lubię spędzać czas w gronie bliskich i przyjaciół, gotować oraz oglądać filmy.

Magdalena Kochmańska - nauczyciel grupy niebieskiej - zerówka

Absolwentka studiów magisterskich Uniwersytetu Szcecińskiego na kierunku pedagogika opiekuńczo- wychowawcza, oraz studiów licencjackich o specjalizacji nauczycielskiej na kierunku pedagogika opiekuńczo wychowawcza z pedagogiką wczesnoszkolną.

Jestem osobą energiczną, lubiącą wyzwania. Praca z dziećmi daje mi ogromną satysfakcję i jest spełnieniem moich marzeń. Z pedagogiką Marii Montessori spotkałam się na studiach i wówczas nie zdawałam sobie sprawy, że będzie miała ona , aż tak pozytywny wpływ na moje życie zawodowe, ale i prywatne. Uwielbiam czytać książki i  aktywnie spędzać czas. Marzę o posiadaniu gromadki buldogów francuskich.

Magalena Kochmańska
Ewelina Mikołajczak

Ewelina Mikołajczak - nauczyciel grupy białej

 

Natalia Michalska - nauczyciel - wychowawca grupy czerwonej

Absolwentka filologii polskiej ze specjalizacją pedagogika opiekuńczo-wychowawcza. Ukończyłam studia podyplomowe z zakresu pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej z terapią pedagogiczną.

Jestem osobą ambitną, pracowitą oraz wesołą. Uważam, że uśmiech światłością jest duszy i nawet najtwardsze serce poruszy. Lubię tańczyć i słuchać muzyki oraz czytać książki i podróżować. Najchętniej spędzam czas w towarzystwie przyjaciół i znajomych.

Praca z dziećmi daje mi ogromną satysfakcję, dzięki czemu pragnę się ciągle rozwijać i podnosić własne kwalifikacje, aby z roku na rok stawać się coraz lepszym nauczycielem, wychowawcą.

Natalia Michalska
Dorota Bartkowiak

Dorota Bartkowiak - nauczyciel grupy czerwonej

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gorzowie Wielkopolskim o specjalizacji nauczycielskiej na kierunku pedagogika wczesnoszkolna z pedagogiką przedszkolną oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku pedagogika; edukacja elementarna i terapia pedagogiczna.

Moje doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam pracując w żłobku. Praca z dziećmi sprawia mi dużą przyjemność i bardzo ją lubię. Najbardziej cieszy mnie to, że mogę przekazać swoją wiedzę dzieciom i patrzeć jak one pochłaniają ją. Pracując z dziećmi można również zaobserwować jak one dorastają, jak kształtują swoje umiejętności i charakter. Sprawia mi to dużą satysfakcję.

Należę do osób cierpliwych, energicznych, otwartych oraz zaangażowanych w swoją pracę.

Teresa Szczęsna - pomoc nauczyciela - grupa czerwonej

Jestem osobą komunikatywną i dyspozycyjną. Jestem wesoła, koleżeńska, służę pomocą i radą. Jestem otwarta na nowe pomysły. Potrafię odnaleźć się w dużej grupie ludzi. Nie jestem osobą konfliktową.

Mam męża i dwoje małych dzieci. Są to chłopcy 5 i 8 lat, potrafię im zorganizować czas na zabawę i na naukę.

Zawsze staram się postawić na wyskości danego zadania. Jestem osobą sumienną i pozytywnie nastawioną do życia.

Teresa Szczęsna
Agnieszka Świtała

Agnieszka Świtała - nauczyciel grupy pomarańczowej

Absolwentka studiów magisterskich Uniwersytetu Szczecińskiego - Wydział Humanistyczny, kierunek: pedagogika, specjalność: pedagogika pracy socjalnej i resocjalizacyjna oraz studiów podyplomowych z zakresu edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej ukończonych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej Im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.

Jako studentka pedagogiki działałam jako wolontariuszka w akcji „Cała Polska czyta dzieciom” - prowadziłam akcje czytania dzieciom, zbierałam książki, prowadziłam akcje czytania w różnych placówkach.

Przez wiele lat pracowałam jako wychowawca w placówce opiekuńczo-wychowawczej, w której nabyłam doświadczenia w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Jestem osobą cierpliwą oraz pozytywnie nastawioną do życia. Lubię pracę z najmłodszymi, która daje mi wiele radości. Postaram aby czas spędzony w przedszkolu był dla dzieci „podróżą przez Świat Wiedzy...”

Maria Montessori powiedziała, że „największą oznaką sukcesu dla nauczyciela … jest bycie zdolnym, by powiedzieć: Te dzieci pracują jak gdybym nie istniała”. „Postawa nauczyciela musi zawsze wynikać z miłości. Dziecku należne jest pierwsze miejsce, a nauczyciel idzie za nim i wspiera je”.

Ewelina Thell - nauczyciel grupy pomarańczowej

Ze Stowarzyszeniem Edukacyjnym „Razem” jestem związana od 3 lat. Jako pomoc nauczyciela mogę rozwijać swoją pasję, jaką jest praca z dziećmi. Jestem osobą otwartą, zawsze chętną do pomocy i współpracy z nauczycielami.

Prywatnie bardzo lubię spędzać czas w gronie rodziny i przyjaciół oraz realizować swoje marzenia.

ewelina T
Marta Koźlarek

Marta Koźlarek - nauczyciel grupy zielonej

Absolwentka studiów licencjackich Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej Im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim o specjalizacji nauczycielskiej, na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z promocją zdrowia.

Aktualnie studentka Uniwersytetu Szczecińskiego, studia magisterskie na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna, profil praktyczny.

Jestem osobą uśmiechniętą, otwartą i lubiącą pracę z dziećmi. Praca w przedszkolu jest dla mnie spełnieniem i drogą rozwoju. Bardzo dużą radość i satysfakcję daje mi możliwość uczestniczenia w kształtowaniu umiejętności, postaw i charakterów dzieci.

Prywatnie uwielbiam muzykę, taniec oraz książki.

Małgorzata Nowak - nauczyciel grupy zielonej

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gorzowie o specjalizacji nauczycielskiej na kierunku pedagogika wczesnoszkolna z pedagogiką przedszkolną oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku pedagogika; edukacja elementarna i terapia pedagogiczna.

Wcześniej przez 2 lata pracowałam w Bibliotece Publicznej w Trzciance w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży, gdzie zaszczepiałam maluchom radość czytania.

Kocham dzieci i lubię czytać książki. Uważam, że mam w życiu sporo szczęścia, mogąc wykonywać pracę, która daje mi satysfakcję i sprawia przyjemność. Jestem energiczna, pogodna i pozytywnie nastawiona do świata i ludzi. Najpiękniejszym widokiem jest dla mnie uśmiechnięta buzia dziecka.

Małgorzata Nowak
Dorota Dębska

Dorota Dębska - pomoc nauczyciela - grupa zielona

Już kiedy byłam małą dziewczynką marzyłam o pracy w przedszkolu. Praca z dziećmi sprawia mi wiele radości. Z Przedszkolem DZIECIĘCY RAJ jestem związana od 3 lat. W swoją pracę wkładam całe serce, ponieważ wiem, że nie mogłam wybrać lepiej i chciałabym to robić jak najdłużej.KIEDY ŚMIEJE SIĘ DZIECKO ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT

Iwona Janowicz - nauczyciel grupy żółtej

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gorzowie Wlkp. o specjalizacji nauczycielskiej, na kierunku pedagogika wczesnoszkolna z pedagogiką przedszkolną oraz Uniwersytetu Szczecińskiego na kierunku pedagogika opiekuńcza z resocjalizacją. Obecna praca jest moim debiutem w odkrywaniu bogactwa dziecięcego świata.

Dzieci dostarczają mi energii i wywołują uśmiech na mojej twarzy. Wiem, że nie tylko my jako nauczyciele przekazujemy wiedzę każdemu dziecku, ale podążając za myślą P. Coelho również uczymy się od dzieci: "Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił - tego, czego pragnie."

Mam pozytywne podejście do życia. Jestem osobą pogodną i zawsze pełną chęci do pracy. Czas wolny lubię spędzać z przyjaciółmi, poznając ciekawe miejsca, lubię czytać i oglądać interesujące filmy.

Iwona Janowicz
Agnieszkam Majtyka zdjęcie 1

Agnieszka Majtyka - nauczyciel - wychowawca grupy żółtej

L

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gorzowie o specjalizacji nauczycielskiej na kierunku 

pedagogika wczesnoszkolna z pedagogiką przedszkolną oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku pedagogika resocjalizacyjna. 

Zawód nauczyciela wybrałam z zamiłowania do dzieci, które codziennie dostarczają  mi dużo pozytywnej energii i satysfakcji. W tutejszej placówce jest to mój debiut zawodowy, który już okazał się jak najbardziej trafnym wyborem. 

Jestem osobą cierpliwą, uśmiechniętą i otwartą w stosunku do innych osób.

Swój czas wolny spędzam na spotkaniach z przyjaciółmi, czytaniu książek, oglądaniu filmów, ponadto interesuję się czarnym sportem (żużel) już od wielu lat.

esque eget imperdiet urna.

Kamila Kruszyńska - pomoc nauczyciela - grupa żółta

Ze Stowarzyszeniem Edukacyjnym Rzem związana jestem od początku jego istnienia. Aktualnie w grupie przedszkolnej pełnie funkcje pomocy nauczyciela. Praca z dziećmi pokazuje mi ile można dawać od siebie drugiemu człowiekowi , ale co ważniejsze ile można od niego dostać.

Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i matką dwójki dzieci. Na co dzień jestem osobą otwartą, ciepłą uśmiechniętą i komunikatywną , lubiącą spotkania w gronie przyjaciół i znajomych . Moją pasją jest ogród w którym spędzam każdą wolną chwilę.

Kamila Kruszyńska
Ilona Pacek

Ilona Pacek – nauczyciel

Absolwentka studiów magisterskich Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu na Wydziale Studiów Edukacyjnych, specjalność pedagogika resocjalizacyjna oraz studiów licencjackich na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza oraz pedagogika wczesnoszkolna za specjalizacją nauczycielską. Obecnie jestem słuchaczką studiów podyplomowych z zakresu logopedii.

Czas spędzony z dziećmi daje mi wiele satysfakcji i radości, bo uśmiech dziecka to najpiękniejsza nagroda, jaką może otrzymać nauczyciel. Energia i naturalna radość dzieci to dla mnie ogromny motor napędowy. Dziecięca wyobraźnia, nieograniczona żadnymi ramami, jest dla mnie niezwykle inspirująca.

Należę do osób wesołych, otwartych i rządnych wiedzy, dlatego nie przestaję się rozwijać, pogłębiać wiedzy i umiejętności.

Prywatnie uwielbiam podróże, miejsca z duszą, gdzie można naładować akumulatory i poznać ciekawych ludzi. Ludzie są bowiem moim źródłem energii. Lubię także dobry film i ciekawą książkę, które pozwalają oderwać się od dnia codziennego.

Laura Kinal - nauczyciel

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gorzowie Wlkp. na kierunku pedagogika opiekuńczo- wychowawcza i wczesnoszkolna. Obecnie studiuje na Uniwersytecie Szczecińskim na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Ukończyła również roczny przedszkolny kurs Montessori w Państwowym Instytucie Montessori. Praca nauczyciela daje jej wiele satysfakcji i radości. Prywatnie jest mamą i żoną na pełen etat. W wolnych chwilach lubi czytać książki, gotować oraz uprawiać sport (bieganie , zumba, rower).

Laura Kinal
Katarzyna Lalik

Katarzyna Lalik - nauczyciel j. angielskiego

Absolwentka PWSZ, kierunek: lingwistyka stosowana (ze specjalizacją: język angielski z językiem rosyjskim) oraz Uniwersytetu Szczecińskiego. Obecnie podnosi kwalifikację kontynuując naukę na kierunku: pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna.

Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując przez dziewięć lat jako lektor języka angielskiego w przedszkolach na terenie Gorzowa Wlkp. i okolic, a także w różnego typu publicznych i niepublicznych placówkach oświatowych.

O sobie: Praca z dziećmi jest moją pasją, podobnie jak języki obce. Cieszę się, że w mojej pracy mam szansę połączyć je obie. Staram się „zarazić” dzieci moją fascynacją językiem angielskim. Chciałabym, aby stał się on dla nich „kluczem” otwierającym „drzwi” całego świata.

Monika Mazurek - Słopecka

Kocham ludzi, którzy pozytywnie patrzą na świat, są otwarci i uśmiechnięci. Podziwiam osoby, które posiadają pasje, grających na instrumentach muzycznych. Jestem osobą otwartą oraz wrażliwą, która wykazuje się bardzo dużym zaangażowaniem. Uwielbiam podróżować, tańczyć, spędzać dużo czasu z dziećmi oraz zwierzętami. Intersuję się fotografią, malarstwem, gotowaniem. W wolnej chwili, spotykam się z przyjaciółmi, lubię obejrzeć dobry film, chętnie wybieram się na wycieczki rowerowe oraz spacer po górach.

Monika Mazurek - Słopecka
Marek Mańkowski

Marek Mańkowski - nauczyciel wychowania fizycznego

Absolwent AWF, kierunek: wychowanie fizyczne, specjalność trenerska koszykówka, kapitan drużyny Gorzowski Klub Koszykówki, animator czasu wolnego-trener Stowarzyszenie:Niebo jest boiskiem, Projekt-Sportowa Rodzinka

O sobie: w mojej pracy z dziećmi kieruje się bliskimi mi wartościami, pasją, odpowiedzialnością, kreatywnością, pomocą innym, rodziną. Moim celem jest, aby na zajęciach panowała rodzinna atmosfera, aby zarażać pasją, wzbudzać kreatywność i ciekawość życia.

Jestem osobą ambitną i pełną pasji. Od najmłodszych lat związany ze sportem najbardziej koszykówką, którą trenowałem w klubie sportowym Spójnia Stargard Szczeciński. Tam przeszedłem wszystkie etapy szkolenia młodzieżowego, następnie ukończyłem studia magisterskie na Akademii Wychowania Fizycznego w Gorzowie Wlkp. Zawsze miałem w myślach, że wiedzę którą zdobywam będę chciał przekazać dalej, dlatego byłem podwójnie skoncentrowany na treningach i zajęciach na uczelni.

Moja wiedza i doświadczenie pozwala mi na jak najefektywniejsze wykorzystanie każdej minuty podczas zajęć. Oprócz metodyki nauczania staram się „złapać” kontakt z uczniami, dlatego przez dzieci mogę być odbierany nie tylko jako „surowy tata ale i dobry kolega :)”.

Jolanta Kępka - nauczyciel rytmiki

Absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, studia w zakresie edukacji artystycznej o specjalności: dyrygentura chóralna oraz rytmika. Specjalistka w zakresie emisji głosu.

Artystka pełna energii, pasji i ekspresji.

Profesjonalistka. Na zajęciach "maluje" dźwiękami obrazy,postaci, zjawiska, co inspiruje i rozwija dzieci w sferze psychomotorycznej.Poprzez umiejętność tańca, śpiewu i gry na instrumencie wprowadza dziecko w świat sztuki i muzyki.

Jolanta Kępka
Arleta Skora

Arleta Skora

W Pierwszej Szkole Podstawowej Montessori w Gorzowie Wielkopolskim i Przedszkolu Niepublicznym "Dziecięcy Raj" zajmuję się administracją i finansami. Jestem związana ze Stowarzyszeniem Edukacyjnym "RAZEM" od początku jego istnienia; obecnie pełnię w nim funkcję Skarbnika.

Pedagogika Marii Montessori pojawiła się w moim życiu w odpowiedzi na pytania związane z wychowaniem własnych dzieci. Staram się czerpać z niej dbając o własną Rodzinę która jest centrum mojego wszechświata.

Małgorzata Zwierzchlewska

W Przedszkolu Dziecięcy Raj i Pierwszej Szkole Podstawowej Montessori zajmuję się administracją i prowadzeniem spraw personalnych.

Jestem członkiem zarządu Stowarzyszenia Edukacyjnego "Razem", organu prowadzącego obie placówki.

Małgorzata Zwierzchlewska
Andrzej Stefanowicz

Andrzej Stefanowicz - dietetyk

Dyplomowany dietetyk (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu). Trener koszykówki (Akademia Wychowania Fizycznego w Gorzowie). Doradca z zakresu: odżywiania, aktywności i zdrowego stylu życia. Trener Wsparcia w Odchudzaniu. Współwłaściciel jedynego w Gorzowie cateringu dietetycznego.

Współorganizator akcji promujących zdrowy styl życia z udziałem miasta Gorzów: „Gali Fitness w Teatrze im. Juliusza Osterwy - plebiscytu na najpopularniejszego instruktora fitness w Gorzowie”, „Odchudzamy Gorzowskie Rodziny”, „Targi Wellness - Zdrowia i Urody”, „Maratonu Fitness&Dance”, „Letniej Szkoły Koszykówki".

Częsty gość w mediach w roli eksperta z dziedziny żywienia i treningu. Instruktor aerobiku, spinningu, nordic walking. Współzałożyciel Szkoły Koszykówki Kangoo Kids.

Prywatnie mąż Marty, ojciec Szymona i Tymona. Lubi sport, zdrowy styl życia, gotowanie, biznes, książki, zwierzęta, obcowanie z naturą, podróże, historię. Gra amatorsko w koszykówkę, przebiegł półmaraton, maraton... Po prostu lubi aktywny wypoczynek:)